Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podsumowanie 2016 roku w GBP w Potęgowie i Filii w Łupawie

Utworzono dnia 05.01.2017
Czcionka:

Gminna Biblioteka Publiczna mając na celu rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych już w styczniu ogłosiła konkurs na Najaktywniejszego czytelnika do lat 12. Konkurs trwał do końca roku.

Podczas ferii w naszej czytelni odbywały się zajęcia dla dzieci prowadzone przez pracownice biblioteki. W czytelni czas płynął na grach i zabawach, pracach plastycznych oraz czytaniu bajek. W ramach  inicjatywy Dzień Bezpiecznego Internetu 2016 r. odbył się cykl zajęć pt. „ Bezpieczny Internet ” . Zajęcia odbyły się dwóch cyklach . Biblioteka brała czynny udział w Powitaniu Wiosny, organizowanym przez GOK na placu przy GCK. W  kwietniu biblioteka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji społecznej

Czytam w podróży… Herberta, w ramach której zorganizowałyśmy wystawkę twórczości autora i obdarowywałyśmy swoich czytelników zakładkami do książek .

Także  w kwietniu biblioteka przyłączyła się do projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku pn „Z Biblioteką do Kultury”. Wprowadzono plastikowe karty biblioteczne dla czytelników , które są jednocześnie kartą rabatową honorowaną we wszystkich instytucjach współtworzących program. Wykaz oferowanych zniżek umieszczony jest na stronie internetowej biblioteki. W maju w ramach Otwartych Dni Funduszy Europejskich odbyły się zajęcia dla uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Lucjana Kowalskiego w Skórowie.

W zajęciach uczestniczyło 46 dzieci. Zajęcia te biblioteka połączyła z obchodami Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy . W tym okresie obserwujemy wzmożoną ilość odwiedzin w bibliotece. Są to przede wszystkim odwiedziny szkół i przedszkolaków. I tak gościliśmy uczniów wraz z opiekunami Szkoły Podstawowej im. L. Kowalskiego ze Skórowa – 16 osób, dwukrotne odwiedziny przedszkolaków. Dla dzieci były przygotowane konkursy literackie, quizy oraz słodki poczęstunek.
   W maju odbyła się II edycjaGminnego  Konkursu Czytelniczego „ dla uczniów klas II-III szkół podstawowych naszej gminy. Konkurs dotyczył znajomości lektur szkolnych
i będzie organizowany cyklicznie.

Maj był ogłoszony w bibliotece jako miesiąc bez kar za przetrzymanie książek. Przez cały rok młodzież szkolna nie uiszcza opłat za Internet.  02.09.2016 r. Biblioteka zorganizowała cykliczne Narodowe Czytanie w tym roku był to  „ Quo Vadis „  przy odpowiedniej oprawie, klimacie tamtych czasów. Czytanie zainicjował Wójt Gminy Potęgowo p. Dawid Litwin. Do akcji włączyli się przedstawiciele władz  samorządowych. Na powiatowych dożynkach , które odbyły się w naszej gminie, biblioteka zaprezentowała wystawy: ziołolecznictwo, obyczaj i zwyczaje dożynkowe i dożynki w twórczości poetów gminy Potęgowo.

18 października w czytelni naszej biblioteki odbyła się promocja audiobooka Jolanty Nitkowskiej-Węglarz „ O skrzatach i tajemnicy Czterech Wieżyczek”. Z cyklu spotkań dotyczących patronki szkoły – Marii Konopnickiej skorzystali uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Potęgowie.

W listopadzie na sali widowiskowej GCK, biblioteka zorganizowała prelekcję połączoną z prezentacją na temat archeologii dla uczniów z  Zespołu Szkół w Potęgowie - klas gimnazjalnych i podstawowych. Autorzy przewodnika „Archeologiczne zabytki Pomorza: województwo pomorskie” pan Piotr Kalka i  pan Jarosław Ellwart ciekawie opowiadali o przewodniku oraz prezentowali okazy ze swoich wędrówek archeologicznych. Na za zakończenie roku czytelniczego uhonorowałyśmy najaktywniejszych czytelników wśród dzieci do lat 12 i dorosłych.

 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 11

W poprzednim tygodniu: 25

W tym miesiącu: 70

W poprzednim miesiącu: 176

Wszystkich: 840